34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Тешка сообраќајка на улицата Борис Крајгер во Штип.

Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска напладне на улицата Борис Крајгер во Штип. Актери беа такси возило и мотор со возач и сопатник. Според очевидци кои говорат за ТВ Стар,во критичниот момент, со голема брзина моторот се забил во такси возилото.

За состојбата на повредените , од  КБ Штип соопштија :

Еден од пациентите е тешко повреден со повреди на глава и е во Шок соба. Другиот е со телесни повреди, информираат од КБ Штип…

Оваа несерека е само уште една во низата кои редовно се случуваат пред се, поради неприлагодената брзина и непочитуивањето на прописите.

Улицата Борис Крајгер е една од најризичните во населбата Сењак и воопштои во Штип,особено, на крстосниот дел со ул. Сремски фронт, каде дневно сообраќаат по неколку илјада возила.Неколкупати досега за ова место се потенцираше дека сообраќајно ќе биде обезбедено но, досега тоа не се случи…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles