34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Ќе се отпуштаат 30.000 административци

Во моментов има 250.000 луѓе или 10% од вкупната работна сила во земјата вработена во државната администрација. Таа во Бугарија ќе биде намалена за 15 отсто до крајот на 2022 година, најави Асен Василев, копретседател на формацијата „Продолжуваме со промената“. Со овој потег би можело да останат без работа околу 30.000 луѓе.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles