30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Изгрдана на потесен цевковод Грдовци – Клучна 1

Започнаа активностите за изградба на потисниот цевковод од Грдовски Oрман до Клучка 1. Проектот ќе се реализира во должина од 2,2 км. Со реализација на овој проект ќе се доврши веќе започнатата промена на главниот потисен цевковод, со што загубите на водата за пиење во голема мера ќе се намалат, а ќе се подобри и квалитетот на водата. За средината на месецот е најавена промоција, со што ќе стартува реализацијата на  проектот, кој е финансиран од донација, како и од средства на општинскиот буџет.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles