22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Промена на прозорци во 3 кочански училишта

Во тек е смена на прозорци на неколку јавни објекти во Општина Кочани. Станува збор за централната градинка „Павлина Велјанова“, Подрачното училиште „Никола Карев“ – с. Грдовци и Основното музичко училиште „Ристо Јуруков“ . Во објектот на централната градинка „Павлина Велјанова“ изведбата е завршена, додека во останатите два објекта работата е во тек и треба да биде комплетирана до крајот на 2021 година. Вкупната вредност на проектот изнесува 1,9 милиони денари

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles