1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Двајца корона починати во Штипската болница

Двајца корона пациенти починаа во текот на изминатово деноноќие во Клиничката болница во Штип . Се работи за 59-годишен жител на Кочани и лице на 73 години од Штип.

Бројот на лежечки пациенти во двете корона одделенија , во моментов изнесува 36.

Имаме 33-ца пациенти на Инфективното одделение  од кои 23 се на кислородна поддршка. Тројца пациенти се сместени на Кожното одделение“, информираат од Болницата.

Во моментов, корона инфекцијата е активна кај 535 жители од Регионот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles