15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

За една година семјното насилство во Регионот се зголемило за дури 15 %

За една година семјното насилство во Регионот се зголемило за дури 15 %. Ова денес го потенцираа од невладината ЕХО кои повеќе од 20 години ја следат проблематката на насилство во кругот на семејството

Во однос на видот на насилство, доминираат психичкото, физичкото и економското насилство.

Порастот на семејното насилство не е само индивидуален и фамилијарен проблем, туку општетствен и во неговото решавање треба да се вклучат сите релевантни институции.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles