34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Дали Гардев го фалсификувал своето CV ?

Димитар Гардев, кандидатот на партијата „Има таков народ“ за функцијата нов министер за надворешни работи на Бугарија, се чини дека лажел во своето официјално CV за позицијата што ја извршувал како вработен во Европскиот Парламент. Откритието, кое го објави Еурактив,  ги вознемири коалициските партнери кои преговараат за формирање нова влада по изборите на 14 ноември.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles