-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

КБ – Штип: Еден починат и 35 корона пациенти

Вкупно 35 пациенти се лекуваат од корона во Клиничката болница во Штип. Сите се сместени на Инфективното одделение, додека двајцата пациенти кои беа на  Кожното одделение се испратени на домашно лекување:

Имаме намален број на лежечки пациенти, но од 35-те хопситализирани, 26 се на кислородна терапија“, информираат од Болницата.

И денес, сите пациенти кои се на болнички третман, не успеаја да ја победат болеста. Пациент од Делчево, на 66-години почина како последица на инфекцијата.

Во општините од источниот регион, бројот на активни корона случаи се намали на 508.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles