27.9 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

ССМ на координативен состанок со регионалните претставници

Во тек се координативни состаноци со секретарите и координаторите на ССМ на регионално ниво за нивно вкулучување во организацијата на најавениот работнички протест .

Регионалните синдикални канцеларии на ССМ се задолжени да организираат бесплатен автобуски превоз за своите членови и граѓаните, кои што сакаат во недела да го поддржат протестот на Сојузот на синдикатите на Македонијакако и да ги координираат сите активности на локално ниво“, информираат од Синдикатот.

Сите работници,  пензионери, студенти и сите граѓани, кои се заинтересирани да учествуваат на протестот, можат да се обратат во просториите на Регионалните синдикални канцеларии за да добијат повеќе информации и логистичка поддршка за нивно учество на протестот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles