-3.7 C
New York
Sunday, January 23, 2022

Buy now

spot_img

Фудбал: Постолов и Велков – репрезентативци

Селекторот  на македонската фудбалска  репрезнетација до 16 години, Вујадин Станојковиќ ги повика  двајцата млади фудбалери на „Брегалница“ до 16 години Јован Постолов и Андреј Велков да  земат учество  во кампот на ФФМ во Кичево.  

Тие ќе  бидат сместени во  кампот од 13 до 19 декември. Јован Постолов и Андреј Велков 8 години  тренираа во Академијата „Постолов Пандев“,  а сега се членови на „Брегалница“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,134FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles