14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

ПМФЛ: Прв пораз на „Брегалница“ дома

Штипска „Брегалница“ доживеја прв пораз  дома во првата  полуетапа од првенството. Првите два гола штипските сини ги примија во 60 и 63 минута. Стрелци беа  Марјан Ристевски и Димитар Тодоровски. На ова Брегалница  веднаш реагираше. Во 68 минута постигна гол, преку Марјан Стојанов, кој беше негов   шести гол во првенството.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles