27.9 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Погон за преработка на храна во Пехчево

Во Пехчево официјално започна со работа работилницата/погон  за преработка на храна.  Истата ќе служи како заеднички простор во кој сите локални чинители може да закажат термин за приготвување и преработка на своите производи, притоа користејќи ја во целост опремата од работилницата за преработка на производите кои ќе ги набават.

На овој начин се очекува да се зголеми и подобри локалното производство и преработката на свежа храна, да се зголеми продажбата, локалната вработеност и позитивното економско влијание и претставува можност за пренесување на знаењата на помладите генерации и за постигнување на поголема инклузија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles