24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Ковид рестрикции за лицата над 60 години

На сите граѓани над 60 години во Грција кои не примиле трета доза вакцина против Ковид-19 ќе им биде забранет влезот во затворени простории, почнувајќи од понеделник. Ова се однесува на лицата кои пред седум месеци ја примиле втората доза. Според новите мерки, од февруари се намалува и важноста на потврдата за прележан Ковид-19 од шест на три месеци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles