22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

СДСМ: За гласање регистрирани 18.000 помалку

Речиси 18 илјади сдсмовци помалку се регистрираа за овие избори. СДСМ одлучи во недела да може да гласа секој што има електронска членска картичка. Согласно Правилникот за постапката и роковникот активно се регистрирале 51.228 членови на СДСМ за гласање на вторите непосредни внатрепартиски избори за лидер на партијата. Од СДСМ информираат дека пријави се пристигнати и по истекување на предвидените рокови и поради тоа, како и поради кратките рокови, донесена е одлука во недела да може да гласа секој што има електронска членска картичка.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles