34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Утре продолжува Еколошкото востание во Србија

Еколошкото востание заедно со повеќе од 40 иницијативи,  движења и активисти одлучија да продолжат со протестите и ги повикаа граѓаните да излезат на протести и блокади што утре ќе се организираат низ Србија . Повлекувањето на предаторските закони е добар знак, но тоа е далеку од победа. Сите тајни договори и меморандуми со рудникот за литиум Рио Тинто, потпишани или од поранешната или од сегашната власт, мора да бидат достапни на граѓаните и под итно да се поништат, се вели во соопштението.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles