12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

БиХ: Предупредување од ЕУ до Република Српска

Амбасадите на највлијателните западни земји и на Европската унија во БиХ ноќеска издадоа заедничка изјава во која ги предупредуваат властите на Република Српска дека преземат потези што водат кон ескалација на политичката криза, а со која се загрозува стабилноста на целиот регион. Претходно синоќа Парламентот на Република Српска ги поддржа предлозите на членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, за повлекување на одобрението за државните закони за одбрана, индиректно оданочување и Високиот судски и обвинителски совет.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles