15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Радев му го врачи мандатот на Кирил Петков

Бугарскиот претседател, Румен Радев, му го врачи мандатот за формирање на нова бугарска Влада на Кирил Петков, копретседател на победничката партија на изборите од 14 ноември „Промените продолжуваат“.  Нулта толеранција за корупција ќе биде мотото на нашата влада. Ќе формираме и собраниска комисија, изјави Петков, пренесува БГНЕС. Нема да се потроши ниту еден лев на погрешен начин. Ако некој може да си дозволи такво нешто, ќе се обидеме да го фатиме. Ќе бараме одговорност за секој чекор настрана, рече кандидатот за премиер.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles