-2 C
New York
Wednesday, January 19, 2022

Buy now

spot_img

Заловување на бездомни кучиња во Берово

Општина Берово, во понеделник, ќе врши заловување на кучиња скитници, кои ќе бидат затекнати на јавни површини. Заловувањето на кучиња, ќе го врши фирма од Куманово, по претходно склучен договор.  Вакви и слични акции ќе бидат извршени на неколку пати во наредниот период, а се со цел да го решиме проблемот со кучињата скитници во Општината.

Од Општината ги известуваат сопствениците на куќиња, милениците да си ги чуваат во дворовите. Во случај на заловување на куче кое има сопственик, односно не е бездомно куче, трошоците за третман на кучето, паѓаат на товар на самиот сопственик.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,122FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles