-2 C
New York
Wednesday, January 19, 2022

Buy now

spot_img

Исар по силен дожд денес ја чистеше граѓанската срамота кај месноста Света Недела

Тони секаков вид на губре , шут и  кабасти предмети  денес по силен дожд чистеа екипи на ЈП „Исар“  кај  месноста Света Недела во Штип. Едно од најпознатите места во Штип со години е под еколошка тортура  на што „Исар“ сака да стави крај.

Иако  денес се исчисти многу,  големи колични на граѓанската срамота  таму остануваат уште, но од „Исар“ вела дека  во подобри временски услови, пак ќе се вратат.

Во меѓувреме, апелираат  за ред и одговорнсот притоа повикувајќи ги граѓаните   несовесниста да ја пријавуваат веднаш.

Освен што е раритетно природно  место, оваа локација е  и позната  верска дестинација па еколошкиот неред што таму  се ствара  не коинцидира  ниту со природата ниту со  почитта кон  Света  Недела.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,122FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles