-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

СДСМ утре избира лидер

СДСМ утре на непосрдени внатрепартиски избори ќе одлучува за новиот партиски лидер.  Околу 52.000 членови ќе се изјасната  кој од Димитар Ковачевски, Јован Деспотовски и Фросина Ременски ке биде прв човек, а веројатно и премиер.  Досега на највисоката партиска  функција биле Бранко Црвенковски, Владо Бучковски, Радмила Шекеринка и Зоран Заев.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles