22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Фатен возач со 4,14 промили алкохол

На автопатот  Скопје-Куманово, кај Ванхул, полицијата го фати најпијаниот возач, македонскиот рекордер кога во прашање е управување на возило со алкохол во крвта. Алкотестот покажал неверојатни 4,14 промили. Контролата е извршена ноќеска во 2.58 часот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles