15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Црна Гора: Паѓа ли владата во понеделник?

Сигурен сум дека ќе имаме доволно гласови или ќе обезбедиме политички договор црногорската Влада да падне во понеделник, изјави синоќа  првиот човек на опозициската СДП, Рашко Коњевиќ, кој кон крајот на ноември ја поднесе иницијативата за гласање недоверба на владата на премиерот Здравко Кривокапиќ. На овој начин Коњевиќ ги подгреа сомнежите на црногорските владини функционери кои веќе две недели се прашуваат – кој ќе биде „предавникот“ на седницата закажана за 12 декември. За соборување на владата на Кривокапиќ потребни се 41 глас во црногорскиот Парламент.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles