1.6 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Бензините поскапуваат – дизелот поевтинува

Од ноќеска на полноќ бензините поскапуваат за половина денар, а за исто толку дизелот се намалува.

Новите цени на горивата се следни: ЕУРОСУПЕР 95 73,50, ЕУРОСУПЕР 98 –  75,50 , ЕУРОДИЗЕЛ  64,00 ден/лит исто колку и екстра лесното месло за домаќинствата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles