27.9 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Годишен концерт на ФА „Љ.Сантов“ – Оризари

Фолклорниот ансамбл „Љупчо Сантов“ – Оризари во Домот на културата во Оризари, традиционално по 20-ти пат го одржа Новогодишниот концерт. Фолклорниот ансамбл „Љупчо Сантов“ опстојува, работи и го негува изворниот фолклор во населбата Оризари повеќе од 45 години. Во составот на ансамблот членуваат над 130 членови поделени во играорни групи во Оризари и Зрновци. На Новогодишниот концерт настапија сите играорни групи, заедно со оркестарот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles