-1.3 C
New York
Saturday, January 22, 2022

Buy now

spot_img

Косово: 9 случаи на заразени со Омикрон

Во Косово е регистрирана новата варијанта на коронавирусот Омикрон, во вкупно девет случаи досега, соопшти Косовскиот институт за јавно здравје. Во лабораторијата за молекуларна микробиологија на Институтот вчера биле тестирани 22 позитивни примероци собрани во периодот од 15 до 25 декември, од кои за девет е потврдено дека се Омикрон.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,134FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles