30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Семејството во штипската Зоолошка градина ќе се проширува

Штипската зоолошка градина идната година ќе го зголеми бројот на своите станари, бидејќи во новата година на сегашните ќе им се придружат нови животни од скопската зоолошка градина.

Зоолошката градина во Штип функционира девет години и таа преманентно предизвикува интерес кај најмладата популација од Штип и другите општини во регионот. Бројот и видот на животни не е така голем, но интересот е постојан.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles