24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Футсал: Штипјани загубија од битолчани

Виккендов ,во спортската сала  „Тошо Арсов“, во рамките на последното  есенско коло, Мал Ајакс  играше  со Конзули од Битола. Битолчани победија со 5-2. Головите за Мал Ајакс ги постигнаа капитенот Стефан Штрков и Љупчо Тиквашенац. Конзули се  борат за врвот на табелата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles