22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Пет контејнери за пет дена запалија штипјани

Пет контејнери за последните пет дена запалија штипјани истурајќи пепел и неизгаснат жар. Заедно со овие, новата грејна сезона „изгоре“ вкупно 12  контејнери.

Освен за „Исар“ , штета трпи и противпожарната едниниц акоја редовно интервенира во вакви сучаи.

Годишно, по различни основи, но претежно поради граѓанска несовенсост, „Исар“ за контејнери дава околу 10.000  евра.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles