1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Повреден работник во Штип

Експлозија  на цевка денес му нанесе повреди на лицето на работник во штипска текстилна  компанија.   Работникот е пренесен во Клиничката болнца  Штип а на  местото на несреката биле инспектор по повреди на работно  место и  истражни органи.

 Прилините за несерката се утврдуват по што  се оекува реаакција на надлежните институции. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles