34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Се гради мост на соработка помеѓу општина Штип и амбасадата на Република Бугарија

Детско катче во штипската детска градинка „Астибо“ чиј донатор ќе биде амбасадата на Република Бугарија во Македонија, како и имплементација на веќе започнати проекти од заеднички интерес е дел од договореното помеѓу штипслиот градоначалник Иван Јорданов со бугарскиот амбасадор  Ангел  Ангелов.

Согласноста за градење на економски и други мостови на соработка ја потврди и амбасадорот Ангелов.

Денеска, градоначалникот Јорданов со амбасадорот Ангелов, поделија новогодишни пакетчиња на дечињата во детската градинка Астибо. Новогодишни подароци добија и штитениците од  државното средно училиште Искра.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles