24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Спикерот Џафери очекува нивата влада да биде избрана на 16 јануари

Спикерот Талат Џафери очекува новата влада да биде избрана на 16, а веќе на 17  јанураи да биде во функција со сите овластувања.

Во однос на ефикасноста   во работњето  во услови на пандемија и фактот дека оваа година пратениците  во собранието биле само 77 дена  а плати земале редвно и во полн износ Џафери категоричен дека согласно околностите, тие својата работа си ја завршиле.

Според Џафери , иако  оваа година се  работеше  во вонредна сстојба,  донесени  се 233 закони  што овој  парламент го прави мошне ефикасен.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles