34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Црвен тепих на хуманоста во Штип

3 дена пред Нова година во Штип се организира црвен тепих на хуманоста, хуманитарна акција со цел собирање на прехрамбени производи за најранливите категории. Храната која ќе биде собрана ќе биде разделена во очи Божиќ, за секое семејство да има своја скромна Бадникова трпеза. Сите оние кои се во можност и сакаат да донираат можа тоа да го направат од 12 до 19 часот пред стара НАМА.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles