30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Компензациско садење на дрвја во Кочани

На улицата „Скопска“ во Кочани  кај градскиот панаѓур се засадени нови садници од видот јасен. Засадувањето е извршено како компезациско садење на дрвја, согласно Законот за урбано зеленило. И во текот на утрешниот ден ќе бидат засадени низа нови дополнителни зимзелени садници во Трговскиот центар во Кочани. Се апелира кон сите граѓани за одговорно и свесно однесување кон животната средина, како и зачувување и одржување на зеленилото во градот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles