1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Пинг Понг: Годинава тројца штипски шампиони

Пингпонгарскиот клуб „Шампион ФА“ годинава се закити со  3 шампиконски титули. Нив  ги освоија  браќата  Лука и Дамјан Стојчеви. Првиот и државен првак во пионерска, а  вториот во јуниорска конкуренција, до 21 година. По кој знае колку години  Штип има и сениорка, шампион на Македонија. тоа е Амалија Николов. шампионката на Македонија,настапува за  женската екипа на  „Шампион ФА“, е мажена за штипјанец,инаку порано живееше во Романија. Женската екипа на „Шампион ФА“ се бори и за титулата во екипна конкуренција.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles