15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Догодина 5 % повисоки плати во здравството

Во 2022 година предвидено е 5% зголемување на платите на сите вработени во здравство, најави министерот Венко Филипче. за оваа намена, од Буџетот се издвоени вкупно 600 милиони денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles