-2 C
New York
Wednesday, January 19, 2022

Buy now

spot_img

Изетбеговиќ: Додик прави се БиХ да пропадне

Претседателот на Партијата за демократска акција Бакир Изетбеговиќ изјави дека не гледа бошњачки унитаризам во БиХ и го обвини српскиот член на Претседателството на БиХ Милорад Додик дека прави се за БиХ да стане неуспешна приказна. Изетбеговиќ го обвини лидерот  на босанските Срби Додик дека сака да ги врати реформите 20 години наназад и да ​​создаде држава во држава, обидувајќи се да го укине  федералниот суд врз кој нема влијание и да постави суд во Бања Лука врз кого ќе може да влијае во судските одлуки.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,122FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles