-0.6 C
New York
Wednesday, January 19, 2022

Buy now

spot_img

Божикен концерт во Делчево

По повод Божикните празници , Центарот за култура „Никола Јонков Вапцаров“ во Делчево на 5 јануари ќе организира празничен концерт на кој ќе настапат учениците од класата на проф Елена Трајанова. Концертот ќе биде организиран согласно протоколите за организација на настани во затворен простор, со 50 отсто исполнетост од капацитетот на салата, истакнаа од установата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,122FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles