34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Горивата поскапуваат за 1,5 ден

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за 1,5 денар по литар одлучи денеска Регулаторната комисија.

Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР 95 изнесува 75 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава за 77, а ЕУРОДИЗЕЛ  за 65,5 денари за литар исто како и Екстра лесното масло за домаќинство.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles