11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

КК Штип – Прва екипа која стартуваше во Новата Година

Во првите денови од 2022 година,  во рамките на новата сезона стартуваа каратистите од  КК ШТИП.  Истрчувањето од два пати по 10 километри на пешачката патека  покрај Брегалница, е дел од редовните физички подготовки.

„Емил Павлов е  во Маврово, ја чекаше новогодишната ноќ, но вети и го реализира тренингот  истрчувајќи таму10 километри. Што  се однесува за Андреј Арсовски, син на Сашко Арсовски,  тој  денеска  тренираше со нас, но тоа не значи дека се откажува од фудбалот, каде е голман на  Македонија ЃП. Тој останува  голман, но каратето  е спорт кој дава најголема  енергија  за сите спортисти во  секој спорт“ ,  изјави еден од тренерите на КК ШТИП, Жарко Арсовски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles