17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Ќе има ли нови енергетски ценовни потреси? Што предвидуваат експертите?

Енергетските ценовни потреси не завршуваат и веројатно тие ќе продолжат и во текот на наредните месеци предвидуваат експертите. Ова значи дека цената на струјата се уште не го достигнала својот максимум исто како и на гасот, но и другите енергенси.

Доколку серијата на удари врз економијата продолжи,  последиците ќе бидат разорни и долготрајни, дополнуваат економистите.

Она што во оваа ситуација повторно е исклучително важно прашање е дали ќе мируваат цените на струјата за домакинствата иако надлежните уверуваат дека сега зголемените 10% ќе бидат доволни до средината на јуни. Но, станува збор за вонредна ситуација па оттука и сомнежот дека граѓаните со овие цени ќе поминат уште 6 месеци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles