30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Интензивно се гради трибината на градски во Штип

Штипскиот ФК „Брегалница“  во  натпреварувачката сезона  2022- 2023 година  ќе ја дочека на нова  трибина од кај реката Брегалница. Неофицијално, таа  комплетно ќе биде изградена  до почетокот на  идната  натпреварувачка сезона. Во план е, кога  оваа трибина ќе биде изградена, тогаш ќе почне да се и гради и другата од  кај Интернатот. Најавена е и градба на  монтажни трибини  позади головите.

Деновиве се поставуваа материјали за  оформување на  седиштата, но и  за двата лифта и за вип ложите….

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles