24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Карамбол во центарот на Кочани

Вистински карамбол се случил во центарот на Кочани кога од засега непознати причини се судриле вкупно четири возила. Во карамболот се судриле едно Даеву со штипска регистрација, два фолксвагена со и еден опел, сите со кочански регистраски таблички. Како последица од верижниот судир со тешки телесни повреди се здобиле К.П. и 50 годишната сопатничка од возилото „опел“, Н.Б. од Кочани, а  Ј.Б. се здобил со телесни повреди, констатирани во Јавната здравствена установа Кочани и Клиничката болница во Штип. Извршен е увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани. Истрагата за оваа невобичаена сообраќајка е во тек.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles