19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

МФ: За 15,3 % поголема реализација на Буџетот

Во Буџетот во 2021 година е остварена реализација на вкупните приходи за 15,3 % повеќе во споредба со 2020 година, додека кај капиталните расходи е забележан раст на реализацијата од 45,2 % во однос на истиот период. Натфрлање на планираното е забележано кај приходите од даноци и придонеси.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles