-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

На влакно до голем ризик. Мултифункционалниот терен во Дузлак крајно небезбеден

Мултифункционалниот спортски терен во населбата Дуизлак е крајно небезбеден за рекреативците, но и присутните. Од наши гледачи добивме крајно предупредувачко видео на кое јасно се гледа како поставената ограда е нестабилна и претставува огромна опасностза сите.

Оние кои овде поминуваат дел од своето време инсистираат на решавање на овој проблем од страна на ЈП „Стипион“.

За колкав ризик станува збор се уверивме на лице место бидејќи заштитната ограда во случајов не е заштитна,  туку е закана. Нестабилност покажува од ветер, а до кога ќе издржи е крајно неизвесно. Зошто еве што се случува.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles