34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Рачна бомба пронајдена кај с. Конче

Рачна бомба во својата нива  пронашол 45- годишниот М.С. жител на село Конче. Она што го пронашол земјоделецот веднаш го пријавил во радовишката полицискка станица. Експлозивната направа експресно била подигната од пиротехничар од Дирекција за заштита и спасување Штип, при што било утврдено дека станува збор за неексплодирана рачна бомба која потекнува од Првата светска војна.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles