22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Сојот омикрон потврден кај пациент од Кочани

Омикрон сојот е потврден кај пациент од Кочани и тој е еден од 9-те денес потврдени случаи на инфекција со овој сој.

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 7.483 тестирања, а регистрирани се 1.197 нови случаи на КОВИД-19.

Од нив 12 се во Штип, 11 во Кочани, 7 во Делчево, 4 во Св. Николе и по еден во Берово и Пробиштип.  

Во источниот регион нема починати лица, додека на ниво на Држава нивниот број е 12.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles