-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Прегазен пешак во Штип

Прегазен е пешак во Штип. Инцидентот се случил на улицата Партизанска. Во критичниот момент според првичните сознаниа од надлежните полициски органи,52 годишниот штипјанец А.Д. управувајќи со Фиат Добло од засега непознати причини удрил во 43 годишниот сограѓанин И.Ц. Повредениот итно е пренесен во штипската Клиничка болница, каде се констатирани тешки телесни повреди, но за среќа не животозагрозувачки.Извршен е увид од увидна екипа од СВР Штип

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles