22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Се размислува за 4 доза вакцина

Експертите тврдат дека на Србија и се заканува „ураган” од нов бран на коронавирус и уште подрастично зголемување на бројот на заразени, можеби и до 30.000 лица дневно, поради што се разгледува можноста за воведување на четврта доза вакцини. Професорот Д-р Радмило Јанковиќ од Ниш  изјави дека е невозможно да се запре ширењето на омикрон сојот на коронавирус. Бројките сигурно ќе бидат над 10.000, 20.000 или можеби 30.000 заразени, ќе имаме комплицирано време во следните две недели. Се надеваме дека ова ќе биде последниот чин со короната, нагласи Јанковиќ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles