14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

14 години штипјанецот Александар Трајковски на шестмина социјално загрозени семејства им подготвува бадникова трпеза

14 години,  79 годишниот штипјанец Александар Трајковски со социјални пакети на социјално загрозените семејства им внесува достојна божиќна атмосфера. Се започнало по смртта на неговата сопруга. Воден од мислата дека Божиќ е празник за семејството, и годинава подароците на Трајковски ќе ја внесат божиќната радост кај шест социјално загрозени фамилии.

Хуманиот гест на Трајковски не би бил потполен доколку би отсуствувала логистичката подршка од Црвениот Крст.

На оние за кои се наменети подароците, се бескрајно благодарни на чичко Ацо.Еден од нив е Бранко Николов, инвалид од кого дома чекаат три усти за хранење, двете малолетни деца и сопругата.

Трајковски е дециден. Се додека е витален и здравјето му дозволува, секој Божиќ неговите хуманитарни пакети ќе бидат божиќна благодат за социјално загрозените семејства…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles