22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

41 казна за пребрзо возење во Штип

41 прекршок констатирани се при последната акциска контрола на СВР Штип, за пребрзо возење, но и за 20 други видови на сообраќајни прекршоци. Од нив 30 се евидентирани надвор од градот,а остатокот од 11 по градските улици.Од останатите прекршоци 12 казни се напишани за возење без возачка дозвола,3 за нерегистрирано возило, 2, за управување под дејство на алкохол, 1 за некористење сигурносен појас и 2 за непрописно паркирање…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles